Nazwa forum

Opis forum


#46 2009-09-05 14:07:08

mrdzialo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Witam. Grozić sądem to ten Pan sobie może. Ochrona dóbr osobistych (art. 23 Kodeksu cywilnego i dalsze) działa tylko wówczas, gdy używamy słowa OSZUST nie słusznie wobec osoby, która nie ma nic na sumieniu. W przeciwnym razie (kiedy sprzedający naciąga ludzie, nie wypełnia własnych zobowiązań pomimo uiszczenia ceny sprzedaży) słowo to jest jak najbardziej adekwatne. Nikt nie może ponosić konsekwencji jeśli mówi prawdę. W razie skierowania sprawy przez tego Pana do sądu, sąd ten badał będzie okoliczności sprawy i ciekawe jak wówczas się nasz kontrahent wytłumaczy. Warunki umowy podane są na aukcji jasno. Płcisz za radio i antene oraz za przesyłkę, dostajesz towar w okreslonym czasie do domu. Sytuacja, w której towaru nie ma przez niestandardowo długi czas, a sprzedawca nie odpowiada na telefony i emeile jest w zasadzie jasna. Mozna od tego Pana domagać się zwrotu pieniążków lub nawet wypełnienia umowy tzn. przesłania odpowiedniego towaru. Jeśli towaru ten Pan nie posiada, będzie go musiła zdobyć i zakupić na własny koszt. Nie może być też sytuacji, w której ten Pan sam wybiera sobie co do nas wysyła i dokonuje jakiś połowicznych zwrotów. Płacimy za komplet i nie znamy ceny radia i anteny osobno, więc na jakiej zasadzie ma on to sam sobie wyliczyć? Można złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, co uczynię jeśli radio nie dojdzie do poniedziałku 7 wrzesnia 2009. W poniedziałek 31 sierpnia 2009 dostałęm potwierdzenie, że pieniązki doszły i paczka zostałą nadana. Pan twierdziłwtedy, że konto zawieszono ze względu na obrót Unidenami, i że to nie pierwszy raz i nie ma się czym przejmować. Potem nie było już żadnego kontaktu. Piszcie proszę jesli dowiecie sięczegoś nowego.

Offline

 

#47 2009-09-05 14:08:59

bartekzrn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-04
Posty: 7
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

505126433 dodzwoniłem się gość powiedział że ten numer co był podany to był jego pracownik i już tam nie pracuje, ale chyba w razie czego to powinien mieć dane tego kristof radio

Offline

 

#48 2009-09-05 14:31:51

Coco_jumbo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Też "kupiłem" radio od kristof_radio. Skutek wiadomy...

Offline

 

#49 2009-09-05 15:45:20

pinki88gb

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

no to ja jestem kolejnym oszukanym. wydrukuje wszystkie dokumenty i w poniedzialek ide na policje. prosba do tych ktorzy juz zglosili sprawe aby podali na forum miejscowos badz komende gdzie dokonali zgloszenia. ulatwi to policji kontaktowanie sie miedzy soba a co za tym idzie znalezienie tego goscia! jesli ktos ma dane jego z numeru konta tez bym o nie prosil

Offline

 

#50 2009-09-05 20:51:07

adizrjgrum

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

witam,

Panowie, nie dajmy sie poniesc... osoby ktore zrobily przelewy podczas weekendu musza zdac sobie sprawe, ze pieniadze zostaly zaksiegowane w poniedzialek tj. 31.08... od tej daty Pan K. ma 14 dni na wysylke i liczy sie jak zawsze data nadania.  wszyscy wiemy jak funkcjonuje poczta polska... dajmy panu K. troche czasu, choc jesli i ja zostalem oszukany to ma on ode mnie totalnie p r z e j e b a n e...

prosze tylko o spokoj, jesli cos pojdzie nie tak i nie dostaniemy radyjek to sadze ze gosciu bedzie latwy do zdjecia... i nie tylko policja jest od tego ;D..., adres da sie ustalic po IP, konto bankowe tez po BZ WBK, oraz info ogolne wlasciciela konta ustali allegro, wiec spokojnie...

dzwonilem do tego Pana we wtorek, i udalo mi sie dodzwonic... Pan K. twierdzil, ze konto zostalo zablokowane, ale radia zostana wyslane... cos mi nie gra, bo gdyby byl on "oszustem" to nie odbieralby telefonu, oraz nie odpisywalby na maile, czyz nie?

jeszcze raz... spokoj i cierpliwosc(jest w koncu cnota i posiadaja ja jedynie prawdziwi dzentelmeni )

pozdrawiam serdecznie.
adizrjgrum- uniden 520xl aukcja nr: 727000545

Offline

 

#51 2009-09-05 21:24:43

mrdzialo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Hym. Pewnie że warto poczekać. Mi się nie udało co prawda dodzwonić ani skontaktować przez e-mail. Jeżeli to prawda, że radyjka są wysłane a poczta cienko działa, to niech wyśle facet do każdego potwierdzenie nadania paczki lub numer nadania i po sprawie. Można będzie wtedy śledzić gdzie jest paczka. Moje pieniążki były zaksięgowane 31 sierpnia. W tym dniu towar był nadany - tak twierdził sprzedawca. Może poczekać do tego poniedziałku ale bez przesady...coś tu nie gra, że do nikogo jeszcze paczka nie doszła!? Chyba nie wiezie ich wszystkich ten sam kurier z poczty... Trzymam kciuki jednak żeby wszystko zostało doręczone, bo zależy mi bardziej na tym towarze, niż na kasie.

Offline

 

#52 2009-09-05 21:56:12

flassh

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Witam, też jak Wy nie dostałem radia. Zamówiłem 2 szt. (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=713983947) wpłaciłem pieniądze (19.08.09r) i po kilku dniach bez żadnych ponagleń z mojej strony otrzymałem email (26.08.09r), że okradziono mu magazyn i proponuje mi wysyłkę innego modelu lub zwrot kosztów. Wybrałem zwrot kosztów i do dzisiaj nie dostałem pieniędzy. Poczekam, aż minie miesiąc od zakończenia aukcji i zgłoszę sprawę na policję. Jeżeli można to proszę na PW o dane tego kolesia (jakoś do policji to nie mam przekonania - miałem kiedyś podobną sytuację i nic mi nie pomogli, za to lekki łomot oszusta i wybicie szyb w samochodzie, gdy próbował uciekać, nastawiło go na właściwy tor). Nie jestem osobą złośliwą, chyba moje komentarze mówią same za siebie, ale sk*********wa i cwaniactwa nie lubię.

Offline

 

#53 2009-09-05 23:00:47

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 25
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

bartekzrn napisał:

505126433 dodzwoniłem się gość powiedział że ten numer co był podany to był jego pracownik i już tam nie pracuje, ale chyba w razie czego to powinien mieć dane tego kristof radio

vaterloo napisał:

aha i czy na tej stronie tego komisu czy coś numer został skasowany bo nie  nie widzę...

Wiedziałem że tak będzie i nikt go tam nie wyda, bo to pewnie jakaś rodzina. Jest to komis samochody http://plex-met.otomoto.pl/index.php?se … =C9697795, jego numer telefonu szybko został wykasowany z ogłoszeń po telefonie... ale że przezorny zawsze ubezpieczony to szybko zrobiłem screena póki był tam jego numer telefonu aby policja mogła go tam szukać bez żadnych wątpliwości. Zawszę jakiś dodatkowy punkt zaczepienia. Proszę:

http://imgshare.org/f/1/e8ba72f6b38cba9a943d762e078c4a5fth.JPG


flassh napisał:

okradziono mu magazyn i proponuje mi wysyłkę innego modelu lub zwrot kosztów. Wybrałem zwrot kosztów i do dzisiaj nie dostałem pieniędzy.

Ta.. okradli go..

To ciekawe czemu czekasz już kolego dwa tyg. na swoje pieniądze...

Offline

 

#54 2009-09-06 10:59:17

pinki88gb

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

panowie nie robmy sie smieszni i nie czekajmy na cud. dziwne ze akurat do 50 klijentow radia nie doszly przez poczte. ( ja handluje na allegro od 3 lat i nigdy mnie poczta nie zawiodla) facet wyraznie cos kreci raz ze okradli mu magazyn dwa jest za granica trzy pakuje paczki i nie ma czasu odebrac ( dobrze ze ma czas spac). czym dluzej bedziemy cekac tym mniejszeszanse bedzie miec policja.

Offline

 

#55 2009-09-06 12:18:44

czulewski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 15
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Zgadzam się z przedmówcą i w poniedziałek udaję się na komendę w moim mieście. Proszę o podanie na PW albo tutaj, gdzie już składano doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ja zamieszcze jutro czy przyjeli ode mnie w posterunku policji niedaleko którego mieszkam, czy odesłali mnie z tym do komendy powiatowej.

Co do czasu na odbieranie telefonów, to dziwne, że jak jeden z kolegów dzwonił w sprawie danych do wpłaty na konto miał czas odebrać, był w kraju i nawet paczek nie pakował w tym czasie.


Widziałem, że dziś w karcie kristof_radio pojawił się pozytyw. Takiej treści:
"wszystko ok, radio otrzymalem, mam nadzieje, że antene kolega dosle..."
Komentarz dotyczył tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item721313683_721313683.html

Zorunia też na tej aukcji kupował, do Ciebie też doszło radio?

Ostatnio edytowany przez czulewski (2009-09-06 16:08:43)

Offline

 

#56 2009-09-06 16:52:43

TOMAL138

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Niestety mnie też to samo spotkało. Po tygodniu od wpłaty pieniędzy cisza... Przed chwilą wysłałem ponownie maila do KRISTOF_RADIO i czekam do jutra (poniedziałek). Zostaje zgłosić na policję. Szkoda, bo wolałbym to radio ...

Offline

 

#57 2009-09-06 17:59:31

zorunia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Witam
Niestety nie otrzymałem przesyłki. Kontaktowałem się z "k_undzio", który brał udział w tej samej aukcji co ja- twierdzi, że otrzymał radio bez anteny w piątek (4 września). Niestety nie podał mi daty nadania przesyłki przez kristof_radio.
Pozdr.

Offline

 

#58 2009-09-06 19:46:01

gumiarz1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Jak wy wysyłacie poczte ,prosze podac  adres  do tego oszusta ,ja ja wysyłam poczte na to konto z allegro to mi sie zawisza otlok ekxpres a do innych poczta idzie normalnie .Jesli macie inne namiary na tego oszusta to prosze o adres

Offline

 

#59 2009-09-06 19:50:32

Administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 25
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Myślę że każdy ma ten email krzysztof.sulimirski@wp.pl spróbuj kolego wysłać przez WWW a nie przez Outloooka.

Offline

 

#60 2009-09-06 20:35:03

andrzej174

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Potwierdzam , jak wszyscy tutaj też nie otrzymałem po zapłaceniu       Uniden PRO 520 XL + ant Hastler 100 tania wysyłka (numer 727003895)  . Pisałem do ALLEGRO  lecz oni odpisali by jeszcze poczekac z pójśćiem na policie
Dziękuję za przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informuję, że Pański Kontrahent otrzymał ostrzeżenie związane z przedstawioną sprawą. Konto wskazanego Użytkownika Allegro zostało zawieszone z powodu naruszenia Regulaminu.

Dodam, że w momencie zakończenia aukcji między Sprzedającym a Kupującym została zawarta umowa kupna-sprzedaży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Sprzedający powinien dotrzymać jej warunków. W przypadku, gdy Sprzedający w Pańskim odczuciu łamie warunki zawartej transakcji, ma Pan prawo zgłoszenia tego faktu do odpowiednich organów (sądy powszechne lub wcześniej policja).

Mimo to namawiam do kolejnych kontaktów z Kontrahentem. Być może uda się tę sprawę wyjaśnić polubownie.

Zachęcam także do lektury Centrum Bezpieczeństwa. Podaję stosowny adres:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/sc/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.badandsexy.pun.pl www.is-mgr.pun.pl www.infern0.pun.pl www.dragonriders.pun.pl www.sagaludzilodu.pun.pl