Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#181 2009-11-04 16:57:47

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

mi dziś przyszło zawiadomienie z prokuratury o wszczęciu postępowania więc pisze zaraz do allegro myśle że skoro coco_jumbo kase dostanie to wszyscy inni też

a tylko mam jedno pytanie - jak u was wyglądały potwierdzenia z policji lub prokuratury? u mnie nie jest wprostt napisane że sprawa zostaje wszczęta tylko że przestępstwo zostało popełnione w Głogowie i na podstawie kilku paragrafów że materiały zostały przesłane go tamtejszej prokuratury ale mam numer jakiś numer ds czy to wystarczy dla allegro ?

aha i jeszcze kilka pytań...
co wpisać w tym wniosku jako "Nazwa jednostki Policji lub Prokuratury, która wszczęła dochodzenie/śledztwo" swoją policje lub prokuraturę ? czy tą z Głogowa skoro napisali że spraw została tam przeniesiona? bo jako tako  pokurator z mojego miasteczka nie tropi tego oszukańca.

Ostatnio edytowany przez vaterloo (2009-11-04 17:19:01)

Offline

 

#182 2009-11-05 13:39:48

Coco_jumbo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Dostałem własnie kase od Allegro, ale bez kosztów przesyłki także jeszcze sie dopytam (w mailach pisali że koszty przesyłki tez zwracają)

vaterloo -> allegro wymaga chyba wlasnie ten numer RSD, co prawda trzeba im potem wyslac kopie, ale jak dostales takie cos to moze wystarczy.
U mnie wygląda to mniej wiecej tak:
                                                                     
"                                                                        RSD - xxx/zz
                                                                          Komenda Powiatowa w xxx (nazwa jednostki prow. sprawę -                                                                         komisariat w moim miescie)

Na podst. art. 305 xxxx wszczęto postepowanie o przestępstwo okreslone w art 286 par. 1 KK
Postepowanie prowadzi sierż. xxx tel. xxx a nadzoruje Prok. Rejonowa w xxx (prokuratura z mojego regionu).
Rownoczesnie informuje ze xxxx.
O wynikach poinformuje po jego zakonczeniu.

                                                                          sierż. xxx (podpis policjanta prow. sprawę policjant-                                                             z  mojego miasta)"

Offline

 

#183 2009-11-05 16:47:54

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

aha czyli może napisze mejla do allegro zapytam co i jak i ewentualnie zgłosze się do prokuratury w Głogowie bo mi czas minie ( te 120 dni)

dzięki za odpowiedz

Offline

 

#184 2009-11-10 11:07:04

omlet

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-04
Posty: 10
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Ja wysłałem wniosek do Allegro tydzien temu.
coco jumbo ile czekałeś na jakąkolwiek odpowiedź od Alegro?
Vaterloo ja we wniosku podałem nr sprawy, który widniał w powiadomieniu, które otrzymałem z mojej komendy,
a dziś dostałem powiadomienie, że sprawa została przeniesiona do komendy w Głogowie, ciekawe czy zmienił sie automatycznie nr sprawy?
Bo jesli Allegro dopiero teraz weryfikuje mój wniosek, mogą wystąpić jakieś nieścisłości, po zmianie komendy prowadzącej postępowanie i po zmianie numeru sprawy.

Offline

 

#185 2009-11-11 13:54:22

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

ja nie dostałem od policjiale potwierdzenia ale na tej kartce z prokuratury o przeniesienniu sprawy był na dole nr ds czy u ciebie też był ? czy te numery się różnią ( kwitek od policji i o przniesieniu )
mi z allegro napisali tak:

Dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na
odpowiedź.

W tej sytuacji mogę jedynie sugerować Panu wypełnienie wniosku już
teraz. W trakcie wypełniania formularza, proszę o podanie numeru, którym Pan
dysponuje.

Formularz Programu Ochrony Kupujących dostępny jest na stronie:

http://www.allegro.pl/pl_insurance.php

Pragnę jednak wyjaśnić, że dokumenty z policji, zostaną zweryfikowane
przez administratorów dopiero po ewentualnym zaakceptowaniu Pana wniosku i
przesłaniu dokumentów do Serwisu.

Szczegółowe informacje, warunki, konieczne terminy oraz link do formularza
Programu Ochrony Kupujących znajdzie Pan w Pomocy Allegro: Usługi
specjalne > Program Ochrony Kupujących > "Czym jest Program Ochrony Kupujących?",
na stronie:

http://www.allegro.pl/help_item.php?tid … 126&zoom=N

napisałem im że właśnie nie mam potwierdzenia z policji o wszczęciu postępowania tylko o przeniesieniu.

Offline

 

#186 2009-11-12 11:23:46

Coco_jumbo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Dość szybko to wszytko trwalo, Allegro wszystko bardzo sprawnie zalatwialo. Na pismo z policji czekalem maksymalny czas 30 dni, allegro nawet jak mialo 30 dni to i tak przysylalo po kilku dniach. Także jak juz bedziecie mieli dokumenty wszystkie to powinno to szybko trwac.

Offline

 

#187 2009-11-22 20:34:22

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

allegro odpisało że wniosek rozpatrzony pozytywnie możecie mi tylko podpowiedzieć jak im wysłać potwierdzenie przelewu skoro przelew był przez internet ( inteligo) i nie mam potwierdzenia przelewu z pieczątką, czy bank podstępluje mi taki wydruk z internetu ?

Offline

 

#188 2009-11-23 20:35:04

Coco_jumbo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Ja też robiłem przez Internet i tez z inteligo. Wydrukowałem tylko to i bez problemu uznali, żadnych pieczątek nie zalatwialem.

A jak sprawa wygląda u innych?

Offline

 

#189 2009-11-27 15:04:50

omlet

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-04
Posty: 10
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Witam!
Ja także otrzymałem pieniądze od allegro (bez kosztów przesyłki, ponieważ nie zapłaciłem poprzez "płać z allegro").
Ciekawe jak tam postępowanie przeciwko "K" w naszej sprawie?
Widzę, że w ogóle nasza sprawa na tym forum już nie cieszy się dużym zainteresowaniem.
Co niektórzy dali sobie pewnie spokój lub po prostu dostali zwrot od allegro. 
Zauważyłem, że po naszych perypetiach na allegro Uniden'ów 520 próżno szukać ;-D
pozdrawiam!

Offline

 

#190 2009-12-14 18:34:26

mrdzialo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Allegro na dniach wypłaci mi zwrot pieniążków. Prosili mnie już tylko o potwierdzenie rachunku bankowego. Szkoda, że nic nie wiadomo czy udało się ustalić i ująć sprawcę:)

Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych, życzę miłych i spokojnych Świąt!!!!

Offline

 

#191 2009-12-24 02:30:48

TOMAL138

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Dostałem pozytywną odpowiedź z Allegro, wniosek przyjęty, muszę tylko przesłać dokumenty. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów !!!!   ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!

Offline

 

#192 2010-01-11 09:40:47

czulewski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 15
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Ja dostałem dopiero w styczniu decyzję z policji, szła koło miesiąca bo wpisali zły kod pocztowy. Wysłałem w piątek komplet dokumentów, bo mój wniosek zaakceptowali już na początku grudnia. Czekam teraz na jakąś wiadomość od nich. Teoretycznie mój list do allegro powinien dotrzeć dziś.

Mam pytanie, jak długo oczekiwaliście na decyzję od allegro po przesłaniu im dokumentów?
Ile czekaliście na pieniądze?

Pozdrawiam, szczęścia w Nowym Roku i nie trafiania więcej na takich sprzedawców na allegro.

Offline

 

#193 2010-01-28 13:32:24

TOMAL138

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Dostałem zwrot kasy za radio, ale bez kosztów wysyłki. Pozdrawiam Wszystkich i oby nigdy więcej takich sytuacji !!!!!

Offline

 

#194 2010-05-07 16:34:17

adam1977

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-07
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

panowie firma Plex-Met i tel 768321020 i nr 505126433 niema nic wspolnego z osobo ktora  was oszukała jak powiedzialem ktos wykorzystal moje zaufanie i mnie rowniez oszukal
pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ninjaword.pun.pl www.farmazoni.pun.pl www.sga.pun.pl www.sasiedzi.pun.pl www.tibiagalaxy.pun.pl