Nazwa forum

Opis forum


#151 2009-09-26 15:59:46

mrdzialo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Wczoraj zgłosiłem sprawę na Komendę Miejską w Poznaniu Komisariat Jeżyce. Będzie się coś działo dam cynk na forum...

Offline

 

#152 2009-09-29 16:46:34

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

witam
są u was jakieś postępy w sprawie ? ktoś już złożył wniosek o zwrot pieniędzy do allegro ?

Offline

 

#153 2009-10-01 10:57:19

MISIEKK692

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-04
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

adizrjgrum no i byłeś u gościa?? Jak sprawa wygląda?? Dzieje się coś??

Proszę wszystkich o podanie mi na PRIV gdzie sprawa została zgłoszona.

Miałem być na komendzie w pon. ale tak mi zeszło ze dopiero dziś mam czas na skompletowanie dokumentacji.

Pozdrawiam.

Offline

 

#154 2009-10-01 11:43:01

adizrjgrum

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

witam...

niestety, nie dalem rady wyrwac sie do polkowic, musialbym zboczyc z trasy o jakies 100 km...

dzwonilem za to do firmy plex-met, z glogowa i zrobilem wywiad odnosnie tego regionu...

rozmawialem telefonicznie ze znajomym pana K., tez sciemniacz mocny... tak czy siak postaram sie podjechac do Polkowic, ale to po zlozeniu sprawy na policje-podjade tam dzis, i podjade do pana K. okolo 20tego pazdziernika...(konsultowalem sprawe z kilkoma osobami i lepiej jest, aby najpierw zglosic sprawe na policje, ubezpieczyc sie, aby gosc nie wystapil o jakiekolwiek roszczenia do mojej osoby. dopiero pozniej pojechac do neigo samemu-chce uniknac problemow ze strony legalnej)...

generalnie region legnicko-glogowski to region mocno szemrany, tak wiec wydaje mi sie jednak ze padlismy ofiara oszustow...

ja dzis, jak mowilem, skladam sprawe na policje, jade do Polkowic NA PEWNO okolo 20tego tego miesiaca... jak trafie goscia to bedzie wyskakiwal z pieniedzy, jak nie to zaciagne go na najblizszy posterunek...

http://plex-met.otomoto.pl/  - zauwazcie moi mili, ze firma ma nie ten kod pocztowy jak na wroclaw(pozatym nie ma ul. Merkurego we wroclawiu) - kod ten odpowiada polkowicom, a firma jest w glogowie...

http://www.autocentrum.pl/go/345__Komis … 22931.html  - tu z kolei jest adres glogowski i to sie zgadza... wiec mamy totalny misz masz, aby zakrecic klienta...

planuje powiadomic serwis otomoto o mozliwym oszukiwaniu klientow.... zajme sie tym jednak dopiero jak bede mial odrobine mniej swoich zajec... ale pojade z goscmi...

jak cos prosze pisac na priva, to podam numer kom do siebie i bedziemy w jeszcze scislejszym kontakcie...

aha.. nie musze dawac na priv-sprawe zglaszam w Krakowie

pozdrawiam serdecznie...

Offline

 

#155 2009-10-01 13:30:44

TOMAL138

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Witam Wszystkich ! Po tygodniu od zgłoszenia na policji, dowiedziałem się od prowadzącego sprawę, że do 30 dni trwa zbieranie materiałów przed rozpoczęciem postępowania. Policja występuje do Allegro o dane osbowe, numery IP , z których były wystawiane aukcje itp., od Allegro ma również listę poszkodowanych oraz ustala, gdzie zostala zgłoszona w/w sprawa. Należy tylko czekać na informację o rozpoczęciu postępowania i dopiero po otrzymaniu decyzji (numeru sprawy), można zgłaszać do Allegro o zwrot pieniędzy za nieudaną aukcję. "Chwilkę" to musi potrwać, ale taka jest procedura ... Pozdrawiam Wszystkich. Piszcie co tam u Was ?

Offline

 

#156 2009-10-01 15:07:05

MISIEKK692

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-04
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Hmmm....
Tak sobie czytam regulamin POK... i dochodzę do wniosku że allegro i tak nie wypłaci nam pieniędzy bo:

§4 Wyłączenia z Programu Ochrony Kupujących
    Program Ochrony Kupujących nie obejmuje sytuacji, gdy:
a) Transakcja została zrealizowana na zasadach innych niż określono w Regulaminie Allegro;
b) W momencie zakupu Sprzedający posiadał więcej komentarzy negatywnych lub/i neutralnych niż pozytywnych;
c) Sprzedający nie ponosi winy za wyrządzoną szkodę;
d) Kupujący naruszał zasady Allegro lub nie uregulował wszystkich należności wobec QXL;
e) Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych;
f) Kupujący jest w trakcie rozstrzygania sporu zgłoszonego do Centrum Sporów w Allegro (Moje Allegro › Moje zakupy › Centrum Sporów) bądź otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z nabyciem Towaru, który był przedmiotem zgłoszenia;
g) Oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro. W szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, stanowiący załącznik do Regulaminu Allegro;
h) Towar został przekazany osobiście bądź za pośrednictwem osoby niebędącej operatorem pocztowym lub dokonano płatności gotówką przy odbiorze osobistym Towaru;
i) Transakcję przeprowadzono na podstawie usługi Escrow;
j) Miejsce odbioru Towaru znajdowało się poza granicami Polski;
k) Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika.

Ale sprawę i tak zgłaszam!!

Offline

 

#157 2009-10-01 16:39:42

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

no tak ale zobacz ile tego się sprzedało i nadal sprzedaje tak więc jeśli allegro zasłoni się tym paragrafem można posądzić allegro o zachęcanie do popełnienia przestępstwa czy coś takiego skoro pozwala to sprzedawać... kiedyś miałem małą wpadkę na allegro bo gość sprzedawał a w zasadzie to nawet nie chciał pieniędzy encykliki JP II więc kupiłem i za chwile dostałem mejla że  on nie chce pieniędzy wystarczy pozytyw a on mi wyśle skany mejlem. wtedy zdałem sobie sprawe że ktoś buduje o sobie dobrą opinie ale allegro. praktycznie po kilku godzinach przysłało mi list że brałem udział w nielegalnej aukcji... więc  myśle że zauważyli też unidena tylko jeśli wszystko jest ok ktoś sprzedaje i allegro na tym zarabia to wszystko gra ale jak zaczęły się kłopoty to być może allegro będzie się zasłaniać paragrafami. co nie zmienia faktu że krzysio oszukał ludzi na kilka tysiaków i jeśli policja go złapie to sąd pewnie nakaże zwrócić mu pieniądze więc jeśli allegro nam nie odda to może sąd nakaże mu zwrot - mam nadzieje

Offline

 

#158 2009-10-01 18:39:30

TOMAL138

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Może szukałem mało skutecznie, ale nie znalazłem tego radia na liście towarów zakazanych przez Allegro ...

Offline

 

#159 2009-10-01 20:52:53

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

ktoś jeszcze zgłosił sprawe na policje ? podawajcie nazwy miejscowości i ewentualnie który komisariat jeśli jest ich kilka w waszym mieście

ja zgłosiłem na komendzie w Zambrowie.

co ciekawe pan policjant poinformował mnie że ktoś taki jak Krszysztof Sulimirski  z Polkowic z ulicy Irysowej nie istnieje natomiast istnieje ktoś kto jest z Głogowia a nazywa się Zbigniew Krzysztof Sulimierski ( przez e )  i co ciekawe ma bardzo bogatą przeszłość kryminalną ( kilka stron formatu a4 z paragrafami które przekręcił nasz pan sympatyczny i co wam powiem to wam powiem ale jeśli ktoś dostał towar to nie wykluczone że pochodzi on z przekrętu bo pan Zbyszek naprawdę nie jednego oszukał (nawet banki) tak więc nie był bym tak bardzo wyrozumiały i nie czekał ze może przyjdzie. jeśli do mnie przyjdzie zwrot pieniędzy to wycofam sprawe ale jak narazie mam nadzieje że gościa złapią i niech się tłumaczy....
aha oczywiście za tą liste przestępstw którą widziałem został ukarany ciekawe jaka kara go  czeka za handel na allegro... a czeka napewno...
tak więc lekko zmienione dane pewnie po to żeby listonosz dał się nabrać... bo jakiś cel w podobieństwie i różnicy danych musiał mieć pan Sulimierski z Głogowa

piszcie co ciekawego u was


bywacie tu jeszcze ? dostał ktoś już papier z policji o wszczeciu śledztwa ?

Ostatnio edytowany przez vaterloo (2009-10-06 22:11:14)

Offline

 

#160 2009-10-08 12:12:12

TOMAL138

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Są może jakieś nowe wieści ??? Coś ucichło ostatnio ... Czekam za decyzją policji. A co u Was ? Pozdrawiam.

Offline

 

#161 2009-10-08 15:18:35

mrdzialo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

No ja dzwoniłem tam do tej Policji i się dowiedziałem jedynie jaki jest nr sprawy i że muszę czekać na decyzję czy będzie wszczęte dochodzenie czy nie. Policja poinformowała, że na wydanie takiej decyzji jest 30 dni od chwili złożenia zawiadomienia. Decyzję tą przesyłająz urzędu osobie, która zgłosiła popełnienie przestępstwa.

Offline

 

#162 2009-10-12 21:44:12

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

i co ma ktoś jakies info o wszczęciu dochodzenia ?

Offline

 

#163 2009-10-12 23:26:51

czulewski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 15
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

Właśnie, ktoś dostał taką decyzję? Ja o ile się nie myle, byłem na komendzie 21 września i póki co żadnej informacji nie mam.

Offline

 

#164 2009-10-13 20:42:32

adizrjgrum

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

dopiero dzis udalo mi sie znalezc czas, aby pojsc na komende z dokumentami i zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa...

podalem tam takze  adres naszego forum... teraz czekamy....

ja tak czy inaczej, jako ze jestem obstawiony zgloszeniem, mam zamiara podjechac pod koniec pazdziernika do polkowic i glogowa... mam po drodze do i z poznania do wroclawia i w dordze powrotnej, jesli trafie na pana K.S. to odrazu ide na najblizszy komisariat na miejscu, nie wywinie sie i zostanie na pewno zatrzymany do wyjasnien. nie bede mowil kiedy dokladnie to nastapi, bo nasz misio moze czytac posty o sobie.

pozdrawiam!

Offline

 

#165 2009-10-14 17:24:27

vaterloo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zapłaciłem i nie otrzymałem towaru, aukcje kristof_radio

to uwżaj  kolego bo nasz misio był karany za pobicie
a tak wogóle to myśle że jeśli jest uchwytny pod tym adresem z banku  to policja już u nigo była bo kilka zgłoszeń juz było

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ninjaword.pun.pl www.ptaki.pun.pl www.sga.pun.pl www.farmazoni.pun.pl www.sasiedzi.pun.pl